دوشنبه 31 تیر 1403
بهترین مجموعه پیام تبریک به مناسبت روز معلم چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398  

بهترین مجموعه پیام تبریک به مناسبت روز معلم

نویسنده : تیم سایت در سایت
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398

. در اینجا مجموعه ­ای از پیام ­های تبریک روز معلم را برایتان گردآوری کرده ­ایم.

 بهترین مجموعه پیام تبریک به مناسبت روز معلم

معلمین از تاثیر گذارترین افراد در زندگی ما هستند. کسانی که همواره شوق یاد دادن را داشته اند و هیچ گاه از این مسئولیت خطیر خسته نشده ­اند. ارسال پیام تبریک در روز معلم کمترین کاری است که می­توانیم برای ادای احترام به آن­ها انجام دهیم. در اینجا مجموعه­ ای از پیام ­های تبریک روز معلم را برایتان گردآوری کرده­ ایم تا شاید ما نیز سهم خود را به معلمین ایران ادا کرده باشیم.

 

پیام تبریک روز معلم

 

 

معلم عزیزم که الفبای زندگی را با جان خود به ما آموختی و با ذهن ما آمیختی، روزت مبارک.

.............

به احترام نام تو امروز می ایستم و دربرابر بزرگیت سر تعظیم فرود میاورم هر چند من همواره وام دار بزرگی­های تو خواهم بود. روزت مبارک معلم عزیزم

.............

برای تبریک به انسانی که شغل معلمی را برای خودش برگزیده است چه چیزی می­توان گفت جز این­که: دوستت دارم ای انسان بزرگ، روزت مبارک.

.............

هرگز نمی­توانم تو را آن گونه که باید سپاسگذار باشم. اما می­توانم برایت  هر صبح که بیدار می­شوم آرامش،آسایش، و عمر باعزت آرزو کنم تا تو بتوانی گل­های بیشتری را در خاک سرزمینم ایران بپرورانی. روزت مبارک معلم مهربانم

 .............

امروز که می­توانم بنویسم و بیندیشم تنها در سایه تلاش تو است. اما امروز برای قدردانی از تمام زحمات تو واژه­ کم می ­آورم. معلم عزیزم کاش جمله ­ای به من می آموختی که بتوانم با آن بزرگی تو را به تصویر بکشم اما خوب می­دانم هیچ جمله ای به بزرگی تو نیست. معلم عزیزم روزت مبارک.

.............

به راستی که معلمی شغل انبیاست. جز پیامبر خدا چه کسی چنین عطش یاد دادن داشته است؟ آیتِ الهی روزت مبارک.

.............

ما  بذرهای باغ تو بودیم وتو مهربان ترین باغبان دنیا. معلم عزیزم امروز به احترامت گل داده­ایم و تو را به ستایش نشسته ایم. ای باغبان خستگی ناپذیرکه دست­های پر از سخاوتت همواره نوازش­گر جان و ذهن ما بود روزت مبارک.

.............

تو را بدون شک پایانی نیست و وجود بی کران تو را ستایشی. تو فراتر از هر کلامی. پس بر تو باد سلامی که از جان من است. روزت همایون معلم عزیزم.

.............

تو را هدفی جز ایثار عشق نیست. به راستی که هیچ کس را شبیه به تو ندیده ام. ای بی همتاترین آفرینش الهی روزت مبارک.

.............

درود من به کسی که رسالتش آموختن اندیشیدن بود نه آموختن اندیشه­ ها. معلم خوبم روزت مبارک.

.............

تو مگر نه این که به من چگونه زندگی کردن را آموختی؟ پس ای معلم عشق روزت مبارک.

.............

برای تو نوشتن سخت است. برای کسی که خودش نهایت تمام نوشتن­ها است. پس عذر قلم ناتوان من را پذیرا باش که چنین ساده می­گویم: روزت مبارک معلم مهربانم که هر چه دارم از توست.

.............

پنجره خوب دیدن را تو برای من گشودی و راه خوب زندگی کردن را تو به من آموختی. معلم ارجمندم روزت مبارک.

.............

معلم عزیزم برای تو تمام خوبی­ها را آرزو می­کنم که جز خوبی به ما نیاموختی. ۱۲ اردیبهشت روز معلم گرامی باد.

.........

تمام گل­های دنیا را اگر به پاس سپاس برایت بیاورم بدون شک ذره ­ای قدردان محبت­های تو نخواهد بود. امروز فقط یک جمله برای تو آورده­ام: معلم خوبم روزت مبارک. امیدوارم با سخاوت بی مثال خود این را از من پذیرا باشی.

.............

دست­های پر از سخاوتت و چشمان پر از مهرت را هیچ شبیهی نیست. ای قشنگترین نشانه خدا بر روی زمین،معلم مهربانم روزت مبارک باد.

...........

در کلاس درس همه چیز را آموختی جز این که چگونه می­توان سپاس­گذار تو بود. هفته معلم گرامی باد.

..............

هر آنچه که نوشتی بر جانم نوشتی و هرآنچه که خواندی در روحم دمیدی. و من را آرزویی جز این نیست که آنی باشم که تو آرزو داری. روزت گرامی معلم ارجمندم.

............

بی شک کلامم توصیف گر  جایگاه  تو در عرصه دانایی نخواهد بود . تنها می­توانم به پاس تمام تلاش­هایت از صمیم قلبم تو را دوست داشته باشم، دوست داشتنی که آن را هیچ مثالی نیست. روزت مبارک معلم نور و روشنایی

.........

این جانب هفته معلم را به تمام معلمین عزیز که در راه دشوار آموزش قدم نهاده­اند و صبر را توشه راه خود کرده اند تبریک می­گویم.

......

معلم کلمه طیبی است که در بطن خود شفا دارد. او با آموختن علم به درمان جهل می­رود. معلم عزیزم، به پاس تو زحماتت از تو قدردانم. روزت مبارک.

.........

روز معلم در تقویم تنها یک روز است اما برای من هر روز است. روشنی بخش دل­ها روزت گل باران باد

........


اگر کسی بتواند معلم خوبی باشد ، خیانت کرده است اگر به کار خوب دیگری بپردازد. چرا که معلمی مقام پیغمبری و تعلیم مقام خدایی است . (دکتر شریعتی)

.......

در این زمانه که دست بالای دست زیاد است، چقدر صمیمانه دستانم را گرفتی و راه را نشانم دادی. لحظه ­ای در این مورد تردید نکن که هرآنچه را که آموختی به جان از بر کردم. روز معلم روز پیامبران زمینی، مبارک باد.

......

۱۲ اردیبهشت یاد آور سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری ، اندیشمند و معلم شهید است. از خداوند برای تمام معلمین در این روز از خداوند خواستار عافیت جان و آرامش دل خواستارم. روز معلم جاودانه باد.

 

در کنار ارسال این پیام­ها چه خوب است در این روز مبارک به دیدار معمان قدیمی خود برویم و جویای احوال آن­ها باشیم. معلمین بخشنده­ های بی منتی هستند که نباید هرگز وجود ارزشمند آن­ها را از یاد ببریم . باید هر روز به خود یادآوری کنیم معلم ها تنها الفبای دانش را به ما نمی آموزند بلکه الفبای زندگی را نیز به ما یاد می­دهند از این رو باید یاد آن­ها را در ذهن خود جاودانه کنیم.

 

 

 

اشتراک گذاری :


مطالب مشابه
ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر

  • این سایت نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید

ارسال
دیدگاه ها